Najlepsze centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/nasz-zespol

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, wskutek tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, ale przede wszystkim także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje ogrom radości, jednak także o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, właśnie dlatego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek również o ich komfort i dobre samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.